Genel Direktör

Ilgar Rahimov

Oldukça zengin bir kariyere sahip olan Ilgar Rahimov, eğitimine 1986-1994 yılları arasında Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi'nde devam etmiş ve bu dönemde Petrol ve Gaz Endüstrisi Ekonomisi dalında eğitim almıştır. İş hayatına 1989 yılında ekonomist ve muhasebeci olarak başlamış, Emanet Bank’da Kredi Departmanı Müdürü olarak görev almıştır. 

1994 yılında bankacılık alanında kariyerine devam ederek Shukur Bank’da Döviz Departmanı Uzmanı olarak çalışmıştır. Daha sonra Billur Bank’da aynı pozisyona geçmiş ve 1997 yılında iş hayatında önemli bir döneme adım atmıştır. Caspian Trans şirketinde Baş Muhasebeci olarak görev almış ve bu pozisyonu 2002 yılına kadar devam ettirmiştir. Muhasebe ve finans alanlarındaki deneyimlerine daha sonra, Azertrans’da üstlendiği Mali İşler Direktörlüğünü ve Almara şirketindeki Türkiye Finans Direktörü pozisyonlarını da ekler. 2016 yılında Azeryolservis’de Uluslararası Projeler Yönetim Bölüm Başkanı olarak çalışır ve bu görevi 2018 yılının başlarına kadar sürdürür. 

Ilgar Rahimov 2011 yılından bu yana, Num.Az şirketinde ortak ve Genel Konsey üyesi olarak görev yapmaktadır, 2018 yılında ise Baltech Group’da Genel Müdür olarak göreve başlamıştır. Eğitimi ve dil becerileriyle kariyerindeki çok yönlülüğü ve başarısını pekiştiren Rahimov'un deneyim ve başarıları, onu iş dünyasının saygın bir profesyoneli olarak tanımlamaktadır.

Ilgar Rahimov